Victoria Siciny

15.07.1955

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Victoria Siciny powstał w 1955 roku i swoją działalność prowadzi aż do dnia dzisiejszego. Klub działa w Sicinach, aczkolwiek swoją siedzibę i mecze rozgrywa w Łękanowie. Zrzesza sympatyków amatorskiej piłki i od kilku lat występuje w Legnickiej "A" klasie.

XXI wiek Victorii Siciny

Swój pierwszy awans do "A" klasy klub z Sicin uzyskał w sezonie 2005/2006, gdzie spośród 20 spotkań ligowych w stosunku: 16 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka (jedyną wówczas porażkę ponieśliśmy w derbowym spotkaniu z LZS-em Glinką 2:0). Debiutancki sezon w "A" klasie nie był dla nas udany i  po roku czasu spadamy ponownie do klasy "B" wyprzedzając tylko zespół z LZS Komorniki. Runda jesienna była wówczas bardzo udana, gdyż w stosunku: 5 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek, dawało nam to wówczas miejsce w połowie tabeli. Niestety runda wiosenna to zerowa zdobycz punktowa, która spowodowała, że po trudach związanych z awansem dość szybko żegnamy się z wyższą klasą rozgrywkową.

Rekordowe zwycięstwo w rozgrywkach ligowych w Polsce i krok od powrotu do "A" klasy.

Po kilku słabszych latach w "B" klasie, sezon 2011/2012 miał być przełomowy i dać nam awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety po zaciętej walce o ligowy triumf z drużyną Kłosa Moskorzyn, musimy zadowolić się "drugą" lokatą w tabeli i odłożyć marzenia o awansie na kolejny rok. Po 20 kolejkach drużyna z Moskorzyna zgromadziła 43 punkty, a bilans bramkowy wynosił 58-27. I pomimo tego, że byliśmy najskuteczniejszym zespołem i straciliśmy najmniej bramek (bilans 75-20), a na dodatek dwukrotnie pokonaliśmy zespół z Moskorzyna (2-0,3-2), to z dorobkiem 42 oczek jesteśmy wiceliderem ligi.

Na wielkie uznanie zasługuje zwycięstwo w derbach Victorii. Wówczas w jednej z kolejek ligowych pokonaliśmy Victorię Psary w stosunku 21-0. Nie było by może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wynik ten był najwyższym wynikiem w sezonie 2011/2012 we wszystkich rozgrywkach ligowych w Polsce - o tym wydarzeniu pisało wówczas znane wszystkim czasopismo sportowe - "Przegląd Sportowy".

Co się odwlecze to nie uciecze! - Mistrzowski sezon i awans do "A" klasy.

To co nie udało się w poprzednim sezonie, w tym wykonaliśmy z nawiązką, bo styl w jakim uzyskaliśmy awans był  po prostu imponujący! Po 22 kolejkach - 21 zwycięstw i 1 remis (wówczas tylko Odra Chobienia II uzyskała remis 2-2). Z dorobkiem 64 punktów i stosunkiem bramek 106-13 deklasujemy rywali i uzyskujemy awans do "A" klasy.  Mecze derbowe z Sokołem Niechlów wygrywamy wówczas 2-0 i 6-0!

Najlepszy dotychczasowe dwa sezony w historii klubu! III runda Pucharu Polski!

Już w pierwszym sezonie po powrocie do "A" klasy osiągamy swoje wówczas najwyższe miejsce w ligowej tabeli. W sezonie 2013/2014 jesteśmy gorsi tylko od 4 ekip i z dorobkiem 55 punktów zajmujemy historyczne 5 miejsce (18 zwycięstw, 1 remis i 11 porażek)!

Sezon 2014/2015 to oczko niżej w ligowej tabeli. Jednakże drugi sezon w czołówce to wielki powód do dumy. Na uznanie zasługuje również dotarcie do III rundy Pucharu Polski Dolnośląskiego ZPN. Po drodze wyeliminowaliśmy GKS Męcinke 3-0, Spartę Rudna 2-0 i w walce o ćwierćfinał ulegliśmy drużynie z Kotli 6-3.

Sezon 2015/2016 to spokojny byt i 9 lokata w końcowym rozrachunku. Jak się okazało na końcu sezonu nikt nie został zdegradowany do "B" klasy.

Sezon 2015/2016 Victoria rozpoczęła bardzo obiecującą i mogło by się wydawać, że znowu możemy nawiązać do czołówki i bić się o pierwszą piątkę. Niestety mecze wyjazdowe były naszą zmorą i w rundzie jesiennej nie potrafiliśmy wywieźć ani jednego punktu ze stadionu drużyn przeciwnych. Mecze rozgrywane u siebie zadecydowały o tym, że rundę zakończyliśmy na 13 miejscu z 5 punktową przewagą nad strefą spadkową. Rozpoczęcie rundy wiosennej przyniósł przełom w meczach wyjazdowych, gdzie na inaugurację ligi pokonaliśmy zespół z Komornik...